Keski-Suomen Hallituspartnerien perinteinen joululounas järjestettiin keskiviikkona 17.12.25 tunnelmallisessa Jyväskylän Vanhassa Pappilassa.
Keski-Suomen Hallituspartnerien perinteinen joululounas järjestettiin keskiviikkona 17.12.25 tunnelmallisessa Jyväskylän Vanhassa Pappilassa. Tilaisuus kokosi yhteen lähes 30 hallitustyöstä, yritysten kehittämisestä ja verkostoitumisesta kiinnostunutta osallistujaa.
Joululounas tarjosi erinomaiset puitteet ajatustenvaihdolle, kokemusten jakamiselle ja ajankohtaisille keskusteluille hallitustyön roolista yritysten kasvun ja menestyksen tukena. Lämminhenkinen ilmapiiri ja hyvä seura tekivät tilaisuudesta jälleen kerran merkityksellisen kohtaamispaikan alueen hallitusammattilaisille.
Erityiskiitos joululounaan mahdollistamisesta kuuluu yhteistyökumppanillemme Oma Säästöpankki Oyj:lle sekä Jyväskylän tiimille – Pasi Arposelle ja Jesse Järviselle. Vuoden aikana käydyt keskustelut kasvusta, asiakaskokemuksesta ja hallitustyön merkityksestä yritysrahoituksessa jatkuivat luontevasti myös joululounaan pöydissä. Avoin vuoropuhelu ja yhteistyö ovat keskeinen osa vaikuttavaa hallitustyötä ja kestävää yrityskehitystä.
Lämmin kiitos kaikille osallistujille sekä kumppaneille kuluneesta vuodesta. Tästä on hyvä jatkaa kohti uutta vuotta ja uusia yhteisiä oivalluksia.
Hiljennytään hetkeksi joulun sanomaan,
kiitollisena menneen vuoden yhteistyöstä.
Päätöksissä viisaus, keskustelussa voimaa,
yhdessä rakennetaan tulevaisuuden toivoa.Kiitos kohtaamisista, ajatusten vaihdosta,
luottamuksesta, kasvusta ja rohkeasta tahdosta.
Olkoon joulu rauhaa ja uusi vuosi 2026 kirkas,
yhdessä eteenpäin, määrätietoisina ja viisaampina.
Hyvää joulua ja menestyksekästä uutta vuotta!
Hallituspartnerit Keski-Suomi, hallitus

